Lista aktualności Lista aktualności

Plac pod dębem i ścieżka edukacyjna w parku.

Wiata edukacyjna Nadleśnictwa Przedborów - "Plac pod dębem"

Każdemu kto odwiedzi nasze nadleśnictwo i spacerkiem przejdzie w miejsce zwane „Plac pod dębem" ukaże się niezwykły obiekt. Ogromna wiata z drewna przypominająca swoim kształtem odwrócony liść dębu została zaprojektowana i umiejscowiona w cieniu przepięknego wiekowego pomnika przyrody - dęba szypułkowego.

Obiekt, który spełnia głównie zadania edukacyjno-rekreacyjne jest z pewnością jedną z większych atrakcji naszego regionu. Wiata wybudowana została dzięki wsparciu finansowemu z funduszy europejskich w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Uroczystego otwarcie odbyło się przy okazji obchodów Dnia Leśnika 18 czerwca 2011 r.

Drugą niezaprzeczalną atrakcją jest ścieżka edukacyjna w parku przy nadleśnictwie. Początki tej ścieżki dydaktycznej to początek lat 2000. Z roku na rok modernizowana i upiększana stała się piękną ozdoba przyrodniczą i edukacyjną w Przedborowie. Spacer wśród kwitnących o tej porze rododendronów i azalii jest oszałamiającym przeżyciem wizualnym. Tuż przy wejściu na ścieżkę posadzony jest "Papieski Dąb". Wszystkie dęby tak nazwane zostały wyhodowane z nasion dębu szypułkowego pobłogosławione przez św. Jana Pawła II podczas pielgrzymki leśników polskich do Watykanu.