Asset Publisher Asset Publisher

Siedlikowska leśna ścieżka już otwarta!

Do Szkoły Podstawowej dotarły zamówione elementy edukacyjne, które zostały zamontowane na terenie wokół budynku!

Szkoła Podstawowa w Siedlikowie z właśną ścieżką edukacyjną. Projekt udało się zrealizować dzięki środkom pozyskanym w ramach konkursu ogłoszonego przez Lasy Państwowe "Klasa z drewna".

Teraz z zajęć w terenie będą mogli korzystać uczniowie z regionu ostrzeszowskiego. Więcej o projekcie powiedziała Anna Wiśniewska-Polus, dyrektorka szkoły. "Otrzymanie wsparcia finansowego w wysokości 96 000 złotych pozwoliło na wybudowanie wiaty edukacyjnej, zakup szeregu narzędzi dydaktyczno-rekreacyjnych o tematyce przyrodniczo-leśnej. Dzięki podjętej inicjatywie uczniowie i wychowankowie poszerzą swoją wiedzą na tematów lasów, roślin oraz zwierząt. Nauczyciele naszej placówki oraz powiatu ostrzeszowskiego będą realizować tu szereg zajęć dydaktycznych". Ścieżka dydaktyczna będzie wykorzystywana m.in. podczas lekcji przyrody, biologii i edukacji wczesnoszkolnej. Pomagać w nich będą leśnicy z Nadleśnictwa Przedborów oraz lokalni miłośnicy przyrody.

W konkursie "Klasa z drewna" brały udział szkoły z całej Polski, a Szkoła Podstawowa w Siedlikowie znalazła się wśród nagrodzonych szczęśliwców. „Siedlikowska leśna ścieżka edukacyjna” została w pełni zaakceptowana przez komisję konkursową i tym samym szkoła pozyskała dofinansowanie w kwocie 99 000 zł! – Głównym celem przedsięwzięcia jest założenie ścieżki edukacyjnej ze specjalnie wytyczonymi i urządzonymi trasami spacerowymi przeznaczonymi do nauki przyrodniczo – leśnej oraz aktywnego wypoczynku – można przeczytać w mediach społecznościowych szkoły – Z walorów ścieżki edukacyjnej będą mogli korzystać uczniowie Szkoły Podstawowej w Siedlikowie i mieszkańcy Siedlikowa oraz uczniowie i nauczyciele okolicznych szkół z Miasta i Gminy Ostrzeszów oraz Powiatu Ostrzeszowskiego, turyści odwiedzający Siedlików. Jednak „Siedlikowska leśna ścieżka edukacyjna” to nie tylko pięknie wykonane elementy ilustrujące różnorodność polskiej przyrody i przybliżające oglądającym mieszkańców lasu – to również scenariusze zajęć, których autorkami są panie Maria Chróścik i Renata Cempel, to także wiele pracy poświęconej na opracowanie projektu (którego wykonaniem zajęła się pani dyrektor Anna Wiśniewska Polus) i wizualizacji terenu (a to Ścieżka zawdzięcza pani Beacie Michalak).