Asset Publisher Asset Publisher

Relacja z II Forum Bezpieczeństwa Publicznego

W dniu wczorajszym, w Ostrzeszowie odbyło się II Forum Bezpieczeństwa Publicznego, w którym to Nadleśnictwo Przedborów wzięło czynny udział.

 

Nadleśniczy Artur Lipiński zwrócił uwagę na szereg niebezpieczeństw, na jakie  należy zwrócić uwagę podczas pobytu w lesie.  Pan Nadleśniczy zaznaczył, że:

O każdej porze roku las oferuje nam niezwykłe krajobrazy i doznania. Trzeb jednak wiedziec jak w lesie się zachować, ponieważ tu też obowiązują pewne zasady.
 

 

 

Podczas prelekcji przekazaliśmy także szereg przydatnych informacji związanych z zasadami korzystania z lasu. Mogliśmy dowiedzieć się jak nie zgubić się w lesie, a w przypadku zabłądzenia jak się odnaleźć i wrócić bezpiecznie do domu. Nadleśniczy wyczerpująco wyjaśnił  czy należy obawiać się kleszczy. Zwróciliśmy również uwagę, jak wielkim zagrożeniem dla lasu jest ogień. Słuchaczami byli głównie dzieci i młodzież szkolna. Jednak również osoby dorosłe mogły dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy.

O grożących nam zagrożeniach i sposobach ich omijania opowiadali również przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie, Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie, Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z Ostrowa Wielkopolskiego oraz Ratownictwa Medycznego z Ostrzeszowa i Kępna.